Üritused

30.05.2010. Close-up võistlus

Eesti esimene ametlik close-up ehk lähivaate mustkunsti võistlus toimus 30. mail 2010. Kinnisele üritusele pääsesid vaid osavõtjate lähituttavad ning kutsetega pealtvaatajad. Meeleolukas show Cabaret Rhizome’i hubases saalis kestis pea kaks tundi, mille jooksul sai näha kuut võistlusprogrammi ning kahte demonstratsioonesinemist.

Võistlustulle astusid:

Igal artistil oli oma kava esitamiseks aega kuni 10 minutit ning kohustusliku osana pidi mustkunstnik oma etteaste jooksul välja võluma ühe toidu- või joogiartikli. Näha sai tulest ilmuvat apelsini, ninast kukkuvat sibulat, õhust tekkinud kurki ja õige mitut teab kust tekkinud veinipudelit. Kevin-Chris Tõnissoo triki käigus sattus ühte korgitud veinipudelisse pealtvaataja poolt signeeritud mängukaart.

Mustkunstike omavaheline mõõduvõtt ei ole kindlasti võistlus selle sportlikus tähenduses, vaid parima lähivaateillusionisti selgitamine ja tunnustamine.

Kuue illusionisti etteasteid hindas seitsmeliikmeline shürii, kuhu kuulusid:

Hindeid anti IBM’i (International Brotherhood of Magicians) rahvusvaheliste kriteeriumite järgi. Parima skoori saavutas Meelis Kubo, auväärse teise koha sai Kevin Chris Tõnisssoo ning kolmanda koha vene rahvusest mustkunstnik Alex. Kõik etteasted olid väga originaalsed ja omanäolised. Kindlasti väärib tähelepanu fakt, et kõik kolm esikoha saanud illusionisti kuuluvad Eesti mustkunstnike liitu!

Õhtule pani punkti tule-illusionist Sergei oma väga huvitava ja totaalselt füüsikaseadusi eirava tule-maagia show’ga.

Eesti parimaks lähivaate mustkunstnikuks valitud Meelis Kubo sõidab 2011. aasta veebruaris Soome ametlikele close-up võistlustele Eestit esindama. See on Soome meistrivõistluste ajaloos esimene kord, kui võslustulle astub artist väljaspoolt Soomet.

Galerii

Meediakajastused

Esinejad