Üritused

2008 “Tabalukk”

Eesti Mustkunstnike Liit ja Muusikamaailm OÜ tõid 2008. aasta sügisel neljal korral lavale Eestis ainulaadse ühis-show, mis rabas mitmekesisusega.

Show tegi eriliseks see, et kui tavaliselt harjutavad ja tegutsevad mustkunstnikud üksinda, siis “Tabalukk” tõi lavale viis andekat artisti ja mitmeid erinevaid mustkunsti tahke. Täispikal etendusel astusid üles mustkunstnikud Meelis Kubo, Charlekas, Simeoni Sundja, Kevin-Chris ja Tom Pintson.

Etendusel tulid esitamisele shoki-, tänava- ja lähivaatemustkunst, mentalism ja ka klassikalised lavaillusioonid.

Täispikk etendus nimega “Tabalukk” koosnes viie artisti kulgemisest erinevates mustkunsti meeleoludes ja stiilides. Huvilised said näha nii ajaloolisi trikke, paroodiat kui ka kurikuulsaid numbreid, mis on aegade jooksul nii mõnelgi korral veriselt lõppenud.

Etenduse nimi „Tabalukk“ sümboliseeris ja peegeldas saladuste printsiipi. Mustkunst, nagu sõna ise ütleb, on kunsti vorm, mille köögipool on varjus, luku taga. Etenduses oli tabalukk läbiv element ja kandis nii metafoorilist kui praktilist rolli.

Etendused toimusid 21. septembril 2008 Tallinnas Nukuteatris (+ 2 lisaetendust novembris) ja 16. oktoobril Tartus Sadamateatris.

Video

Galerii

Meediakajastused

Esinejad