Uudised

Ilmus Eesti oma mustkunstiraamat

Raamatupoodidesse on jõudnud Eesti oma autorite kirjutatud mustkunstiraamat “Lembitu maagiline maailm”.

Kuigi Eestis on ilmunud mõningaid mustkunstiraamatute tõlkeid, on „Lembitu maagiline maailm“ taasiseseisvuse ajal esimene oma autorite kirjutatud trikiraamat – eelmine eestlasest autori teos ilmus 1940. aastal.

Mustkunstiraamatu autoriteks on liidu liikmed Meelis Kubo ja Ande

Nagu pealkirigi ütleb, on raamatu peategelaseks Lembit – igati tavaline üheteistkümneaastane poiss. Või vähemalt võiks nii esmapilgul väita. Sest selles, et Lembit käib koolis või elab koos vanematega, ei ole mitte midagi ebatavalist. Nagu ka selles, et Lembitul on vanem vend Kert ja vanem õde Keit.

Veidi ebatavaline on aga Lempsi lemmikhobi – nimelt mustkunst. Enamiku oma vabast ajast veedab ta uusi trikke õppides ning vanu harjutades. Peaaegu iga päev leiab ta mõne sobiva hetke, millal mustkunsti abil oma sõpru või pereliikmeid lõbustada. Kuidas täpsemalt, sellest raamatu lehekülgedel juttu tulebki.

Mustkunstitrikkide kirjelduste ja selgituste kõrval võib raamatu kaante vahelt leida põgusa ülevaate mustkunsti ajaloost, hetkeseisust maailmas ja Eestis ning täieliku eesti keeles ilmunud mustkunstiraamatute loetelu.

Raamatu juurde kuulub ka kodulehekülg aadressil www.maagilinemaailm.net

“Lembitu maagiline maailm” on müügil suuremates raamatupoodides üle eesti.

Lembitu maagiline maailm: Eesti oma mustkunstiraamat
Meelis Kubo & Ande
Ilmumisaasta 2009
Kirjastus Atlex
Illustreerinud Iris Müntel ja Ande
Lehekülgi 93
ISBN: 9789949441419

25.02.2009

Arhiiv

Loe ka