Üritused

22.11.2009. Erich Udras 70

22. novembril 2009 tähistas Eesti mustkunstnike liit vanameister Erich Udrase juubelit suurejoonelise Galashowga.

Üritus leidis aset Tallinna Linnateatri Taevalaval. Kohal oli nii kohalik mustkunstnike eliit kui ka esinejad Lätist, Leedust ja Soomest. Kokku astus 1,5 tunnise galashow raames lavale 10 illusionisti, kes kõik esitasid oma parima kava.

Teiste hulgas esines ka Soome mustkunstnike liidu president Robert Jägerhorn, kes oma etteastega “8 minutit maandumiseni” on saavutanud rahvusvahelise tunnustuse. Nimelt võitis Robert 2006 aasta FISM’il (nn mustkunstnikute olümpia) kolmanda koha.

Sünnipäevalaps ise esitas täiesti uue kava ja loomulikult hullutas rahvast ka oma legendaarsete trikkidega.

Härra Udrast olid teiste seas õnnitlema tulnud ka Soome kõigi aegade legendaarseim mustkunstnik Solmu Mäkela, kes hoolimata kõrgest east otsustas Tallinnasse tulla ja oma hea sõbra Erichu kätt suruda. Lisaks Baltikumi ja Soome mustkunstiliitudele andsid oma tunnustuse ja tänukirja Udrasele üle ka Tallinna Linnavalitsus, Kultuuriministeerium ja Kultuuriväärtuste amet.

Showd käisid salvestamas ka kolm Eesti peamist telekanalit.

Udrase juubelil sõlmisid Eesti mustkunstnike liit ja Baltikumi mustkunstnike liit (AMBER) vastastikuse sõpruslepingu, mis oli Eesti poolele esimene rahvuvaheline ametlik dokument ja on aluseks edaspidiseks koostööks Baltikumi mustkunstnikega.

Galerii

Meediakajastused

Esinejad